Published On: 14 Prill, 2016

Qarkullojnë “bomba” në të zezë për krerët e BDI?!

Së fundi janë shpërndarë biseda të përgjuara midis funksionarëve më të lartë të BDI-së, përfshirë liderin e kësaj partie, Ali Ahmeti dhe deri tek funksionarë të tjerë, informon INA.

Nuk dihet se nga po lansohen këto video, derisa një e tillë ka qarkulluar në rrjetet sociale, kryesisht në facebook, ku mund të haset biseda mes Ahmetit dhe bashkëpunëtorit të tij Musa Xhaferri. Por publikimi i saj shkelë privatësinë, dhe mund të konfirmohet se ky material a përbën interes për opinionin.

Komisioni i Venecias kohë më parë i dha dritë jeshile publikimit të bisedave të përgjuara që janë në interes të opinionit, dhe që përmbajnë dyshime për vepra kriminale apo edhe aspekte tjera, që nuk shkelin privatësinë. Avokatët pritet të konkretizojnë se çka përbën interes publik dhe privatësi duke analizuar përmbajtjen e këtyre bisedave.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...