Published On: 25 Qershor, 2016

Qaramani Taulant Balla denoncon Jamarbër Malltezin: Më rrahu në Romë

Deputeti socialist Taulant Balla dhe dhëndri i ish-kryeministrit Berisha, Jamarbër Malltezi janë konfliktuar mbrëmjen e se premtes në Romë, Itali.

Ngjarja ka ndodhur në aeroportin “Leonardo da Vinçi” të Romës dhe me të mbërritur në Tiranë deputeti socialist ka bërë denoncimin për këtë ngjarje. Mesohet se Balla ka bere denoncim ne polici menjehere sapo ka zbritur ne aeroportin e Rinasit, dhe flitet se ka dhe shenja dhune ne fytyre.

Në komisariatin e Rinasit, Balla kallzoi Jamarbër Malltezin duke thënë se është qëlluar fizikisht nga dhëndri i Berishës.

“Malltezi ka ushtruar dhunë fizike ndaj meje. Ngjarja ndodhi teksa po prisja avionin në aeroportin ‘Da Vinci’ në Romë. Aty jam qëlluar me shkelma nga Malltezi”.

Balla bën të ditur se në ai ishte vetëm kur po priste avionin, kurse Malltezi me Argita Malltezin.

Cështja tashmë i ka kaluar prokurorisë me akuzën “goditje për shkak të detyrës”.

Balla dhe Malltezi janë përplasur disa herë në gjykatë, pas akuzave të deputetit socialist.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Nue thotë:

    A din kush a I ka ra shum apo pak po I pat ra shum ka ba mire po I pat ra pak nuk ka ba mire tani taulanti ka me e vra ate qa ban mulleti ne mengjes

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...