Published On: 2 Prill, 2016

PYETJA PËR FATMIR LIMANIN E BDI-së? KUSH ÇENKA TERRORISTË ?

PYETJA PËR FATMIR LIMANIN E BDI-së ?KUSH ÇENKA TERRORISTË ?

-Dje me 31.03.2016 në gjykimin e dhën në gjykatorën në Shkup, për rastin e ”Lagjës së Trimave” në Kumanovë,po shpalosen dëshmi rrënqethse nga të akuzuarit ,gjatë fjalëve të tyre,në gjykat.

-Deri më tani ata përveq që nuk e prenojnë fajsinë,asnjë fjalë  nuk e thojnë për vete e tyre por e thojnë për shokët e tyre, se si janë vrarë e plagosur në stacionin e policisë.

Dy deklaratat e dy të akuzuarve dje të japin drejtimin e TERRORIZMIT SHTETËROR SLLAVO-MAQEDONAS

NDAJ USHTARVE TË DORËZUAR QË NGA MOMENTI I DORËZIMIT ËSHTË DASHUR TË TRAJTOHEN SI  ROBËR LUFTE.NË BAZË KONVENTAVE NDËRKOMBTARE -RUFKI DOGANI,i akuzuar në rastin e ”Lagjës së trimave”

Beg Rizaj,Mirsad Ndrecaj,Valon Kabashi dhe Sami Kastrioti  janë vrarë në stacionin policor.Ata bashkë me të mbijetuarit e tjerë iu dorëzuan policisë,por më pas u ekzekutuan.Kështu i Akuzuari Rufki Dogani në rastin e ”Lagjës së Trimave” iu drejtua gjykatës në seancën e sotme,ku mbrojtja paraqiti deklaratat hyrëse.

Doganaj më tej tha:Mos e mbuloni të vërteten me fjalë terrorizëm. -Nasuf Zeqiri-i akuzuari në rastin ”Lagja e Trimave”

Dua tu them evropianve she amerikanve,ta dinë se nag Rizaj dhe Ndrecaj kemi marrë urdhër të mos hapim zjarrë ndaj policisë, por të gjuajmë vetëm në ajër.Askush këtu në sallën e gjygjit nuk do ta pranojë fajsinë,sepse ky rast është i montuar.

-Atëhere ti Fatmir Limani i BDI-së që dhe jeni në pushtet apo deri para do ditëve ishit në pushtet:

KUSH QENKA TERRORISTË ? -JUVE TË BDI-së,kupolles së saj nuk ju ka mbet tjetër,përveq të quani terroristë,të bëni afera porno edhe nëpërmjet telefoni,aferave korruptive,vrasjeve,burgosjeve,proceseve te montuara.

-Për NE SHQIPTARËT E SHQIPËRISË ETNIKE, KËTA TË RAMËT NË ALTARIN E LIRISË JANË HEROJË DHE SI TE TILLË. DO TË MBASIN PËR JETË E MOT,E JU DO TË MBESNI TRADHËTARË.

Shkruan: Zijadin Brahimi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...