Published On: 1 Korrik, 2016

Putini kërcënon, nuk pranoj që Finlanda të jetë pjesë e NATO-s

  • Presidenti rus Vladimir Putin, ka thënë të premten se Rusia mund ti dërgojë trupat e saj në kufirin e saj me Finlandën, nëse kjo e fundit i bashkohet NATO-s dhe bëhet pjesë e aleancës perëndimore, raporton Reuters.

“Ata mund të bëhen pjesë e infrastrukturës ushtarake të NATO-s, e cila gjatë natës do të jetë në kufijtë e Federatës Ruse”, tha Putin pas takimit me presidentin finlandez, Sauli Niinisto

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...