Published On: 7 Korrik, 2017
Bota |

Putin tregon se çfarë bisedoi me Trumpin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka thënë se takimi i parë me Presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kanë diskutuar për situatën në Ukrainë dhe Siri, si dhe për luftën kundër terrorizmit dhe sigurinë kibernetike.

“Kemi pasur një bisedë shumë të gjatë me Presidentin e Shteteve të Bashkuara. Bëmë shumë pyetje për Ukrainën, Sirinë, dhe të tjera çështje të caktuara dypalëshe. Përsëri u kthyem të çështjet e luftës kundër terrorizmit dhe sigurisë kibernetike”, tha Putin.

Takimi mes Trumpit dhe Putinit është mbajtur sot në Hamburg gjatë Samitit G20.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...