Published On: 8 Shtator, 2016

Putin përsëri flet për Kosovën

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka folur për Kosovën, duke e tërhequr përsëri një paralele me Krimenë, krahinën ukrainase kontestuese mes Rusisë dhe Ukrainës.

Ai ka thënë se Perëndimi nuk dëshiron të njohë vullnetin e popullit në Krime, të cilën e bën kur është në pyetje Kosova, transmeton Koha.net.

“Asgjë nuk mund të bëhet kundër vullnetit të popullit. Disa nga partnerët tanë nuk po shihet se po e kuptojnë”, ka thënë Putin në një intervistë për Bloomberg.

Ai më tej përmendi shembullin e Krimesë, ku Perëndimi është duke u përpjekur që të mos njohin popullin e Krimesë.

“Ata thjeshtë nuk po duan të shohin. Dhe një vend tjetër, Kosova, shihni si e përdorin vullnetin e popullit. Kjo e gjitha është lojë politike”, ka thënë Putin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...