Published On: 17 Mars, 2016
Bota |

Putin: Operacionet ruse në Siri ishin stërvitje e mirë ushtarake

  • Presidenti rus Vladimir Putin ka thënë se operacionet në Siri kanë qenë një provim i vështirë, por i fuqishëm i ushtrisë ruse, shkruan Independent, transmeton Gazeta Express.

“Operacionet në Siri, ishin një stërviste e mirë ushtarake”, ka thënë Putin.

Sot në Kremlin, Putin ka pritur ushtarët rusë të cilët u kthyen nga Siria, në kuadër të tërheqjes së trupave ushtarake nga ushtria ruse në Siri.

Ai në këtë takim ka lavdëruar forcat tokësore ruse, ato ajrore e detare, të cilët kishin marrë pjesë në operacionet në Siri.

“Kjo përvojë do të na shërbejë për të hequr të gjitha mangësitë dhe t’i bëjmë edhe më efikase armët tona, automjetet ushtarake dhe të prodhojmë armë të gjeneratës së re”, është shprehur Vladimir Putin.

Presidenti rus me këtë rast dekoroi disa nga ushtarë rusë të cilët morën pjesë në këto operacionet në Siri. /GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...