Published On: 27 Tetor, 2016

Putin ka gati raketat për të sulmuar Europën?

Vladimir Putin ka forcuar flotën e tij ushtarake në detin Baltik, me raketa me rreze të gjatë veprimi, të gatshme për të sulmuar Europën, teksa Nato përgatitet të dërgojë mijëra trupa në kufi të Rusisë.

Zëdhënësi i Nato-s Dylan White tha se “Flota ushtarake e Natos po monitoron kufijtë për çdo aktivitet të dyshimtë”.

Kjo flotë e frikshme ushtarake e Rusisë pritet të zgjerohet edhe me shumë raketa tjera deri në fund të vitit 2020 shkruan rtv21.tv.

Ministri i mbrojtjes së Suedisë komentoi duke thënë: “Kjo është shqetësuese dhe nuk ndihmon aspak në zbutjen e situatës në regjion”

Marrëdhëniet e Rusisë me shtetet e tjera të Baltikut janë tensionuar edhe më shumë muajve të fundit, gjatë kohës ku Rusia dëshiron të tregojë fuqinë e saj ushtarake.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...