Published On: 27 Maj, 2017

Putin-Erdogan dakordohen për thellimin e partneritetit strategjik

Presidenti i Rusisë dhe ai i Turqisë, Vladimir Putin e Recep Tayyip Erdogan, kanë konfirmuar vullnetin e dyanshëm për thellimin e partneritetit strategjik ndërmjet dy shteteve, njoftoi të shtunën Kremlini.

Siç thuhet në kumtesë, të dy liderët përmes telefonit kanë biseduar për marrëveshjet e arritura më herët për largimin e kufizimeve ekonomike ndërmjet Rusisë dhe Turqisë, si dhe në lidhje me projektet energjetike “Rrjedha turke” dhe ndërtimin e centralit nuklear “Akuju”, transmeton Reuters.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...