Published On: 15 Dhjetor, 2015
Bota |

Putin dhe Kerry diskutojnë çështjen siriane në Moskë

Presidenti Vladimir Putin priti sot në mbrëmje në Kremlin sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry në prani të ministrit rus të Punëve të Jashtme, Sergei Lavrov, për gjetjen e një zgjidhjeje për konfliktin në Siri.

“Ne do të gjejmë së bashku një zgjidhje ndaj krizave, natyrisht edhe në Siri”, deklaroi Putin në fillim të takimit me Kerryn.

“Lavrov më ka thënë në detaje pikëpamjet amerikane si dhe problemet mbi të cilat është i domosdoshëm më tepër diskutimi. Jam shumë i kënaqur rreth mundësisë së takimit dhe trajtimit të çështjeve më të rëndësishme me ju”, theksoi presidenti rus.

Pas takimit me Putinin, sekretari amerikan i Shtetit u takua me homologun Lavrov.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...