Published On: 17 Korrik, 2016
Bota |

Putini bisedë vëllazërore me Erdoganin: Qoftë i kaluar puçi ushtarak në Turqi

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, raporton Anadolu Agency (AA).

Putin, duke theksuar se qëndrojnë pranë qeverisë të zgjedhur në Turqi, ka shtuar se “për Erdoğanin, familjen e tij dhe për popullin turk dëshiroi që kjo qoftë e kaluar”.

Dy liderët gjatë bisedës janë dakorduar që në javën e parë të muajit gusht të takohen, shkruan AA.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...