Published On: 2 Gusht, 2017

Puthja që për pak i mori jetën foshnjës 14 muajshe

Një fëmijë ishte lënë duke luftuar për jetën e tij, pasi u infektua nga puthja që i tha një miku i babait të tij.Juliano Rodgers, i cili është 14 muajsh, pati kontakt më herpesin e shokut të babait të tij dhe menjëherë u infektua.  Virusi, i cili u transmetua tek foshnja u përhap menjëherë dhe ai u shtrua në spital dhe qëndroi për javë të tëra me antibiotikë.

Nëna e tij Sammi, 28 vjeçare nga Iowa në SHBA, tha se në fillim mjekët menduar se është një grip, por më pas gjendja e foshnjës filloi të përkeqësohej dhe plagët filluar të përhapeshin. Sipas mjekëve viruset ngjitëse janë potencialisht fatale tek foshnjat./tvklan.al

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...