Published On: 22 Mars, 2016

Pushofsh në paqe, veprimtar i çështjes kombëtare Gjergj Kalaj (Video)

Fjala e bashkëpunëtorit Rrok Doka Junçaj për Gjergj Kalaj, i cili ndërroi jetë në Nju York, e i cili tërë jetën e sakrifikoi për çështjen kombëtare. Pushoftë në paqe patrioti Gjergj Kalaj!

 

 

Pushofsh në paq shoku im që ter jetën e sakrifikove për çështjen kombëtare Gjergj Kalaj

Posted by Rrok Doka Junçaj on 2016-03-22

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Besim Muhadri thotë:

  Besim Muhadri thotë:
  Komenti juaj po pret moderimin.
  Mars 27, 2016 te 5:34 pm
  Te lumte goja, o Rrok Dokë Junçaj. Gjergj Kalaj ishte, eshte dhe do te mbetet burrë i madh i Kombit. Lavdi i qofte jeta dhe vepra. Ai do te mbetet njeri i paharruar i kombit. Jam i lumtur qe u njoha me te dhe arrita te degjoj dhe te regjistroj disa nga rrefimet e tij per ditet kur ai punoi dhe veproj per Shqiperine dhe shqiptarizmin, rrefime te cilat nje dite do t’i botoj,
  Qofte i paharruar kujtimi per te.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Besim Muhadri thotë:

  Te lumte goja, o Rrok Dod Junçaj. Gjergj Kalaj ishte, eshte dhe do te mbetet burrë i madh i Kombit. Lavdi i qofte jeta dhe vepra. Ai do te mbetet njeri i paharruar i kombit. Jam i lumtur qe u njoha me te dhe arrita te degjoj dhe te regjistroj disa nga rrefimet e tij per ditet kur ai punoi dhe veproj per Shqiperine dhe shqiptarizmin, rrefime te cilat nje dite do t’i botoj,
  Qofte i paharruar kujtimi per te.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Enver Kelmendi thotë:

  Të lumtë zemra dhe goja i nderuar Rrok dhe malesia gjithmonë qoftë voter e trimave dhe atdhetareve siç ishte Gjergj Kalaj!
  Gjergjat malesise as Grudës kurrë mos ju sosëshin por u lindëshin dhe u shtofshin dhe na dhurofshin krenari e shprese,trimeri e bukar ashtu si Gjergj Kalaj!
  I perjetshem kujtimi dhe respekti per kete burre malsia te cilin e kam njoftë,e kam dashte si vëlla e kam vlersua dhe respektua sepse ishte nje margaritar i kombit tone Shqiptar! Kosova dhe i ter Kombi krenohet me Gjergj Kalaj!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...