Published On: 23 Shkurt, 2016

“Punuam shumë për këtë fitore”

  • Luis Enrique ka folur pas triumfit kundër Arenalit me rezultat 2:0 në kuadër të 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Trajneri i Barcelonës, Enrique ka thënë se i pëlqeu çdo gjë në këtë takim, dhe se si ekip punuan shumë në pjesën e parë në mënyrë që të fitonin në 45 minutshin e dytë kundër Arsenalit, transmeton Telegrafi.

“Çfarë më pëlqejë në këtë ndeshje. Çdo gjë – të gjitha”, ka thënë Enrique.

“Në futboll, ju keni nevojë një pjesë të parë të tillë, duke bërë përpjekje të madhe dhe duke punuar pa pushim, që të ketë një pjesë të dytë fantastike, përkatësisht ashtu siç luajtëm ne”, ka thënë Enrique.

Barca triumfoi në saje të dygolëshit të argjentinasit, Lionel Messit, i cili shënoi për herë të parë në portën e mbrojtur nga Petr Cech.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...