Published On: 22 Gusht, 2016

Punoni ulur gjatë gjithë ditës? Ja pasojat…(Video)

Punoni ulur gjatë gjithë ditës? Nëse po, jeni duke e dëmtuar trupin tuaj duke mos bërë asgjë. Erica Fritz, terapiste dhe menaxhere e “Orthopedic Physical Therapy Center” thekson se, punonjësit e zyrave duhet patjetër të praktikojnë këto ushtrime gjatë kohës që janë ulur, në mënyrë që të mos dëmtojnë trupin e tyre.

Ja tre veprimet që duhet të bëni gjatë kohës që jeni në punë:

  • Duhet patjetër të çoheni në këmbë çdo 30 minuta dhe të qendroni në këmbë.
  • Të ushtroni qafën herë pas here, duke e çuar atë pas dhe anash.
    • Lëvizni këmbët herë pas here në mënyrë që të ndihmoni në qarkullimin e gjakut./Tv Klan/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...