Published On: 5 Korrik, 2017
Bota |

Publikohet foto/ ISIS-i ka djeg të gjallë në kafaz 12 civilë

Dymbëdhjetë persona u futën në kafaz, u lyen me benzinë dhe u dogjën të gjallë.

Bëhet fjalë për 12 civilë irakianë, mes të cilëve një familje e tërë, të cilët u vranë nga ISIS-i, në zonën qendrore të Huëayja, qendra e rezistencës kundër xhihadistëve.

Lajmi është bërë i ditur nga policia lokale, e cila ka konfirmuar ngjarjen e rëndë të ndodhur këtë fundjavë përpara 3 ditësh.

Viktimat u kapën nga militantët e Shtetit Islamik, teksa tentonin të largoheshin nga qyteti i pushtuar.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...