Published On: 4 Maj, 2016

Publikohen për herë të parë fotot e xhihadistit shqiptar përkrah ISIS (Foto)

Një xhihadist i cili lufton përkrah ISIS-t në Irak bëri bujë kohë më parë kur përshëndeti sulmet në Bruksel.

Xhihadisti shpërtheu në foto pro sulmeve në rrjetin Istagram në muajin mars. I njohur si  Abu Waqqas el-Albani, ai thotë se është nga Shqipëria, por para se të shkonte në Irak për të luftuar me ekstremistët ka jetuar në Britaninë e Madhe.

Në komente të forta, xhihadisti shkruante se një varg qelizash të ISIS-t janë të gatshëm të kryejnë shpërthime me bomba.

MailOnline ka hetuar Abu Waqqas dhe mëson se ai është shtetas britanik me prejardhje shqiptare, i cili ka jetuar në veri të Londrës, por tani është i kënaqur me jetën e një terroristi në Irak.

Xhihadisti me flotë të gjata shpenzon jo pak kohë për postimin e selfieve në rrjetet sociale dhe pa dyshim as armët nuk mbeten pas dhe këshillat që duhet të ndjekin të tjerët.

Për herë të parë, janë publikuar fotografitë e fytyrës së Abu Waqqas. Në Istagram, ai fton ndjekësit e tij që të kryejnë vrasje me pretendimin se akte të tilla janë të lejuara.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...