Published On: 24 Mars, 2016
Bota |

Publikohen pamje të aeroportit të Brukselit pak sekonda para terrorit (Foto)

Sulmi terrorist i së martës, në aeroportin e Brukselit kishte lënë të vdekur më shumë se 30 persona e kishte lënduar më shumë se 200.

Forcat e sigurisë belge kanë vërtetuar se shpërthimi kishte ndodhur nga detonimi jelekëve eksplodues të dy terroristëve të ISIS-it, Ibrahim El Bakraoui dhe Najim Laachraou, transmeton ORAinfo.

Tani janë bërë publike pamje të atmosferës në aeroport vetëm 25 sekonda para këtij shpërthimi i cili ndodhi rreth orës tetë të mëngjesit.

Këtu shihet vlugu i madh i njerëzve, një ‘cak ideal’ sipas strategjive shkatërruese të Shtetit Islamik, për të vrarë sa më shumë persona./ORAinfo/
The CCTV image shows the busy passenger terminal on Tuesday 25 seconds before the explosions occurred

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...