Published On: 12 Prill, 2016

PSHDK: O Pal Lekaj nuk është PSHDK-ja e AAK-së, dhe ju nuk jeni zëdhënës i PSHDK-së!

 

Pse deklaratës së Pal Lekajt, deputetit të AAK-së në emisionin e mbrëmshëm ne “Rubikon”, se në zgjedhjet e ardhshme AAK-ja do të jetë koalicion me PSHDK-në, ka reaguar sekretari i përgjithshëm i PSHDK-së Emanuel Demaj, duk thënë se PSHDK-ja nuk ka as një marrëveshje me AAK-në, as me Pal Lekajn, sidomos pas bashkimit dhe unifikimit të demokristianëve.

Demaj ka thënë se PSHDK-ja, në zgjedhjet e ardhshme lokale do të ketë kandidatin e vetë për kryetar të komunës së Gjakovës dhe nuk ka marrëveshje me subjekte të tjera politike, sidomos jo në këtë kohë, kur është shumë herët të diskutohet rreth marrëveshjeve apo koalicioneve parazgjedhore.

Demaj gjithashtu duke e komentuar deklaratën e deputetit të AAK-së ka thënë se Pal Lekaj nuk është zëdhënës i PSHDK-së, dhe ai mund të flas sipas dëshirës së vetë, por është e vërtet që AAK-ja dhe Pal Lekaj, kanë qeverisë me Gjakovën falë PSHDK-së, ndërsa tani nuk kemi asnjë marrëveshje, e as takime nuk kemi pas me Pal Lekajn apo me ndonjë zyrtar të AAK-së.

PSHDK-ja, është subjekt politik i hapur për bashkëpunim, por pas unifikimit demokristian, PSHDK-ja në Gjakovë do ta ketë kandidatin e vetë për kryetar të Gjakovës, ka përfunduar Demaj.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/dritherimat-e-speciales-refuzimi-nga-familja-rugova-e-jashari-dhe-diplomacia-perendimore/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...