Published On: 20 Shkurt, 2016

Pse u shpeshtuan vjedhjet në lagjen Mati 1 të Prishtinës? (Video)

  • Vjedhjet u shpeshtuan në lagjen Mati 1 të Prishtinës. Hajnat së fundmi kanë hyrë edhe në banesën e Agron Morinës tek lagjja Mati 1, njofton Klan Kosova.

Me vete ata morën pajisje teknologjike dhe stoli ari në vlerë prej 4 mijë eurosh.

Në fakt në këtë lagje posaçërisht të moshuarit nuk po ndihen rehat nga frika se mund t’iu hynë hajnat.

Për këtë arsye shumë nga ta nuk duan as të flasin para kamerave edhe pse e pranuan se vjedhjet janë shpeshtuar kohëve të fundit.

Banorët e lagjes kishin raportuar rastet në polici, por deri më tani nuk është njoftuar nga organet e hetuesisë nëse kanë arritur të identifikojnë keqbërësit.

Se nuk janë arrestuar të dyshuarit, e konfirmoi edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës.

Në polici bënë me dije se janë gjithnjë aktive në marrjen e masave të nevojshme dhe hetimin e rasteve të tilla.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...