Published On: 30 Prill, 2016

Pse tradhtojmë?

Whisper, një website i dizenjuar posaçërisht që njerëzit të shprehin mendimet në mënyrë anonime, përmban qindra postime të përdoruesve të cilët pohojnë se do të tradhtonin.
Në tetor të vitit 2015, një studim tregoi se Facebook ishte kërcënimi më i madh në një lidhje pasi inkurajonte njerëzit të tradhtojnë, ndërkohë që kërkimet e Cyberpsychology Behaviour and Social Networking vërtetuan se një pëlqim në punë mund të dëmtojë më shumë marrëdhënien tuaj. Megjithatë nuk ka një përgjigje definitive pse njerëzit tradhtojnë.

Whisper, një website i dizenjuar posaçërisht që njerëzit të shprehin mendimet në mënyrë anonime, përmban qindra postime të përdoruesve të cilët pohojnë se do të tradhtonin.

Ja disa prej tyre:

1- “Sepse dua të eksploroj biseksualitetin tim”

2- “Ai u bë i ngjitshëm dhe nuk më dukej më si një lidhje e vërtetë”

3- “Sepse sa herë tentoj ta prek ai tërhiqet ose nëse e pyes të më preki më refuzon.Nuk marr më asgjë nga ai. Më bën të ndjehem e refuzuar”.

4- “Ai nuk me bën të ndjehem e vlerësuar”

5- “Prekja e një njeriu të ri apo të ndaluar është shumë tunduese”

6- “Sepse ai nuk kujdeset për mua e nuk më ndihmon financiarisht. Unë jam kujdesur për të për 5 vite”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...