Published On: 10 Nëntor, 2016

Pse thoshin partizanët kosovarë: Na tradhtuat, or vllaznit e Shqipnisë së moçme!

Shqiptari që derdhi gjak shqiptari nuk meriton të quhet shqiptar

Yll Krasniqi

-28 APO 29 NENTORI?
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash -Eja pas meje!…
(Do kenaqemi…sidomos ne Fb…)

Festat e Nentorit po afrojne dhe… kjo teme voluminoze perfshire dhe shkrimin hapes te temes me hajvanlleqet e mia,mbasi kam lexuar tere dokumentat e Parisit edhe fjalimin e grekut, gjyshit te ketij qe do te na fuse tash ne BE,duke marre dhe materiale te sherbimit sekret Rus nga Londra lidhur me tipin e kerkesave te Greqise si vend pro-aleat….
Te festosh diten e deshmoreve qe simbolizon luften nacional clirimtare qe u rrenjos ne trurin e masave si lufte e fituar nga komunistet eshte te mos heqesh dore kurre nga trushplarja qe ju be nje populli te tere per nje gjysem shekulli. Apo te festosh 29 nendorin si clirimi i Shqiperise kur ne Tirane marrshoje enveri me shok eshte turp dhe mbi te gjitha eshte padrejtesi e mirefillet.

( Lexoni per miqte e Miladinit
https://archive.org/stream/communist…age/6/mode/2up)

Edhe sikur te kishte qen e tille ne momentin qe pushket u kthyen kunder vet shqipetareve per interesat e jugosllavise e greqise ishte lufte vellavrasese, dhe aspak clirimtare. Dhe se dyti Shqiperia nuk u clirua, u braktis nga gjermanet. Te thuash Shqiperia u clirua nga partizanet eshte njisoj sikur te thuash ramiz alia pranoj ‘humbjen’ me vota ne zgjedhjet e para te ‘lira’ ne historine tone. Apo berisha pruri ‘demokracine’ ne Shqiperi dhe ramiz alia duhet te konsiderohet si hero meqe nuk pati gjakderdhje gjate ‘tranzicionit’
Eshte e vertet qe nuk u derdh gjak gjate turbullirave por kjo nuk u be per te mbrojtur popullin por per te mbrojtur klasen qe sundoj per 46 vjet me qellim qe pushteti te mbahej po nga ata dhe qe ansjeri mos te pergjigjej per krimet qe u ben gjat diktatures.
E njejta gje edhe me te ashtuquajturit diversante te tradhetuar nga bashkombasit e vet. Pra ne Shqiperi ka qene gjithnje lufte civile vella vrasese. Kjo pasi kane komanduar dhe na kane rrjepur vendet qe sot jane me te pasura ne bote. Gjynah qe ky popull nuk ka kuptuar dhe nuk do te kuptoje fare.
Nje popull qe don, deshiron, feston, nderon si ne 50 vjet diktature. Marrezi e hyjnizuar me anet me negative…
1. Polarizimi i kombit (Kosovare, shiptare, cam, veri-jug)
2. Vendosja e interesave te Kominternit mbi ato kombetare. Vrasjet ne bashkepunim me jugosllavet te Kosovareve me pretekste vulgare.
3. Lufta e shemtuar e klasave.
4. Rrenimi i shtreses intelektuale atdhedashese.
5. Politika te jashtme afatshkurtera qe rrezikuan pavaresine e vendit disa here
6. Dhe me se fundmi,varferimi ekstrem i kombit shpirterisht, ideologjikisht dhe ekonomikisht.
Etj.
(Doku:kur enveri urdheronte pushkatimin e 6 intelektualeve..)

 

A 5
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. M.muharremi says:

  Tani me ,pasi depertuan ne gjitha ato vende te rendesishme te institucioneve shtetrore ne Kosove por , edhe ne Shqiperi dhe Maqedoni aty ku shqiptaret jane shumice ,hijenat titisto – enveriste antishqiptare kane dale ne mejdan te hapur dhe krekosen se si ,ate cfare nuke munden ta bejne dikure idhujt e tyre , antishqiptaret Tito dhe Enveri kure ishin gjalle , po e bejne sote hijenat titisto-enveriste ,bile ne nji shtrirje shume me te gjere dhe shume me te thelle se kure keta dy kriminel ishin ne zenitin e forces se tyre dhe hijenat qe pollen ata dy rusofil e serbofil ishin klysh te vegjel kurse prinderit e tyre ishin analfabet te vrazhde te cilet pose ushtrimit te forces dhe dhunes fizike, nuke paten kapacitete intelektuale te depertojne ne krye te institucioneve shtetrore , ne krye te bankave ,ne krye te mediumeve te shkruara dhe elektronike , ne organet e drejtesise dhe akuzes , ne burgje e ne sindikata dhe kudo tjeter ku mund te shkatrronin prespektiven dhe te ardhmën e popullit shqiptar
  Mirpo , keto hijena cilat dikur kur jetuan kriminelet Tito dhe Enveri ishin klysh te vegjel ,sote ato hijena jane rritur dhe po veprojne bashke., te kordinuara ne grupe te vegjla dhe te mesme dhe duke qene te futura ne gjitha postet dhe poret e rendesishme te institucioneve shtetrore ne Kosove dhe Shqiperi por edhe ne Maqedoni , me shume sukses po i. vazhdojne punet te shkatrrimt te prespektives se shqiptareve aty ku pararedhesit e ketyre hijenave Tito dhe Enveri e kishin lene. Edhe me shume se kaq, duke qene te shumte ne numer dhe duke qene ne pozita vendimarrese ,duke vepruar te kordinuar ne grup ,keto hijena antishqiptare sot po tregohen se jane shumefish me shkatrrimtar dhe shumefish me te rezikeshme se idhujt e tyre antishqiptare te dikurshem qe i pollen ,Tito dhe Enveri
  Eshte koha e fundit qe populli shqiptar te ua tregoje vendin e merituar ketyre hijenave titisto-enveriste te pangopura

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...