Published On: 8 Janar, 2016

Pse shteti nuk i përkujton 80 000 dëshmorët për liri dhe vetëvendosjen e Kosovës gjatë LDB-së?

Shkruan: Arbër Gashi

Rini shqiptare, mos i prano në gjirin tënd ata që e mohojnë, e fshehin prej teje dhe e shtrembërojnë historinë e Kosovës! Mos i prano në gjirin tënd dhe mos ju jep pushtet atyre që nuk e njohin veprën atdhetare të Ernest Koliqit, Mit’hat Bej Frashërit, Ago Agajt, Xhafer Devës, Rexhep Mitrovicës, Kolë Margjinit, Asllan Boletinit, Marije Shllakut, Bedri Pejanit, Bedri Gjinajt, Musa Shehzades, Aqif Blutës, Mulla Idriz Gjilanit, Fuat Dibrës, At Gjergj Fishtës, Mehmet Gradicës, Nue Perlleshit, Luan Gashit, Vasil Andonit, Tahir Zajmit, Qazim Bllacës, Mustafa Krujës, Hysni Lepenicës, Besnik Çanos, Hasan Dostit, Ali Këlcyrës, Xhemë Gostivarit, Aqif Reçanit, Mefailat e Zajasit e shumë e shumë të tjerë shërbëtorë të anatemuar të shqiptarizmës. Rini e Kosovës, ka ardhur koha të demaskohet vepra tradhtare e komunistëve. Ka ardhur koha që Ti të kërkosh përgjigje në pyetjet me sa vijon: Pse politika vendore nuk e përkujton asnjëherë Masakrën e Bihorit? Pse politika vendore nuk e përkujton Masakrën e Tivarit? Pse politika vendore nuk i përkujton 80 000 dëshmorët për liri dhe vetëvendosjen e Kosovës gjatë Luftës së Dytë Botërore? Ka ardhur koha rini shqiptare, që këtyre pyetjeve ti japim përgjigjen shkencore! A je e gatshme për të vërtetën e hidhur?! A e di rinia shqiptare se pse dhe kush e solli Kosovën në këtë gjendje që është sot? A është e vetëdijshme rinia shqiptare, se Shqipëria jetoi pesë decenie izolim të hekurt?!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...