Published On: 13 Prill, 2016

Pse Serbia po e fuqizon ushtrinë e saj, nga kush ka frikë?

Nuk dihet se me kë kërkon të bëjë luftë Serbia, por situata në Ballkan ka detyruar shtetin sllav që të nisë një valë masive rekrutimesh të të rinjve në Forcat e Armatosara, gjë e cila po ecën paralel edhe me modernizimin e ushtrisë.

Janë me qindra të rinjë vajza dhe djem, që u janë përgjigjur mesazheve propogandistike të Ministrisë serbe të Mbrojtjes që për të thirrur në radhët e saj dhe përgatitur ushtarë profesionistë, ka përmendur faktin se “Ballkani po rrezikohet nga një valë e re fondamentalizmi Islamik që po vërshon nga Lindja e Mesme drejt shteteve si Maqedonia, Shqipëria apo Kosova”.

LEXO EDHE: http://www.shqiptari.eu/video-per-kosoven-qe-po-cmend-serbet-ne-internet-dy-video-foto/

Shikoni fotot:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...