Published On: 18 Tetor, 2016

Pse rruga e komandantëve kalon mespërmes Serbisë!?

Drejtori i Policisë, Shpend Maxhuni nuk ishte prezent në mbledhjen e Komisionit për Siguri, për të raportuar rreth arrestimit të drejtorit të Policisë së rajonit Mitrovicës, Nehat Thaçi nga ana e autoritete serbe.

Në vend të tij ka raportuar zëvendësi i tij Naim Rexha, i cili ka bërë të ditur se Nehat Thaçi kishte planifikuar që të vizitonte të afërmit e tij në Gjermani dhe Zvicër, raporton KTV.

“Me të marr informacionin për arrestimin e Thaçit është njoftuar ministri MPB-së, Skender Hyseni, dhe organet e EULEX-it. Nehat Thaçi kishte planifikuar vizitë në Gjermani dhe Zvicër tek të afërmit e tij”, ka thënë Rexha.

Ai ka bërë të ditur gjithashtu se, “urdhërarresti për Thaçin daton që nga shtatori i vitit 2010, ndërsa PK vazhdon të mbajë kontakte me familjen e Thaçit”.

Nehat Thaçi ishte arrestuar më 29 shtator më akuzat për terrorizëm.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...