Published On: 23 Gusht, 2016

Pse Rama nuk u kërkoi falje dibranëve për “brekët e grisura” të Shukriut?

Nga Dibra, ku kandidati i Partisë Socialiste për kreun e bashkisë, Muharem Rama ka çelur fushatën, kryeministri Edi Rama foli për cdo gjë, për Rrugën e Arbrit, për kandidatin e koalicionit të tij dhe për planet e tjera që ka ai për Dibrën, por për asnjë cast nuk foli për Shukri Xhelilin, ish kryetari i bashkisë për të cilin kishte bërë aq shumë reklamë rreth një vit më parë.

Rama doli para dibranëve i paturpëruar për atë që kishte bërë “benjamini” i tij, thuaj se ajo zonë me plot tradita do ta harrojë lehtë atë që bëri Shukriu i Ramës? Kryeministri u shpreh se, Dibra kishte një kryetar bashkie që nuk donte t’ja dinte për qytetarët, por vetëm për punët e veta, duke ‘thumbuar’ kështu ish-kryetarin Shukri Xhelili, por për asnjë cast nuk tha “më falni”.

Kryeministri foli edhe për pensionin e Sherefedin Shehut, por për asnjë moment nuk u tha “më fal” dibranëve.

Rama nuk kërkoi falje për Shukriun dhe brekët e grisura të tij, por Dibra dhe dibranët do dinë si t’ja kthejnë roston më 11 shtator… Paratë e korrupsionit dhe hashashit nuk do ti hyjnë në punë kësaj rradhe…/Opozita.com/

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. mali thotë:

  Koco,Gjatë fushatës zgjedhore, kreu i qeverisë Edi Rama kërkoi mbështetjen e elektoratit të majtë në Dibër për të votuar pikërisht Shukri Xhelilin si kryetar të bashkisë.
  “Ky nuk është pehlivani i PD-së. Po deshët pehlivan mbani atë. Po deshët shërbëtor ja ku e keni”, ka thënë Rama.I porosit te ndjekin DREJTIMIN E DUHUR!

  https://www.youtube.com/watch?v=5cae6yohas0

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. Beni thotë:

  Modeli me i mire na qenka Tirana !… Po, nese ka nje kryeqytet te bunkerizuar ne Europe,ku te merret fryma nga bunkerizimi dhe ndotja me bloze e pluhur, ai eshte Tirana e pasviteve ’90-te ! … Bunkerizimi vazhdon sepse pushtetaret e ketij qyteti jane te pangopur !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Koco thotë:

  Demi mbahet me kembet e tij dhe pergjiet me koken e tij , koka ben koka peson . Perse duhej tju kerkoje te falur Dibraneve kur ky Shukriu isht biri i tyre i atij vendi qe po ata vete e votuan ? kujt i vlejne keto cinizma keto ligesira , kjo dashakeqesi e ketij shkruesi tru rrjedhur , Kjo Mazhorance “Per Shqiperine Evropiane” jo ja ndryshon teresisht faqen Shqiperise me Projektin Madhor te bere tashme realitet Rilindjen Urbane te Shqiperise . Ky eshte Lideri me historik i cili e ka treguar perkushtimin me punen e tij si Kryebashkiaku i Tiranes dhe tashme Kryeministeri i shqiptareve dhe Shqiperise .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(5)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...