Published On: 4 Maj, 2016

Pse protesta në Kumanovë me flamuj të Serbisë

Në Kumanovë sot kanë vazhduar protestat kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov dhe mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare më 5 qershor, njofton korrespodenti i agjencisë së lajmeve INA.

Në protestë ishte i pranishën edhe kryetari i Komunës, Zoran Damjanovski-Cici. Për dallim nga protestat e mëparshme, në këtë manifestim kundër regjimit aktual ishte i pranishëm në masë të madhe flamuri serb. Në këtë protestë ishte edhe një numër i vogël i protestuesve shqiptar, mirëpo mungonte flamuri kuq e zi. (INA)

aaa

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...