Published On: 8 Janar, 2016

Pse po largohen zbukurimet dhe shtëpizat e sheshit të Prishtinës?

Kanë filluar të hiqen zbukurimet dhe tregu i fundvitit nga sheshet e Prishtinës një ditë para protestës së opozitës.

Zyrtari për informim i Komunës së Prishtinës Erzen Vraniqi tha se heqja e zbukurimeve dhe tregut nuk ka të bëjë me protestën e nesërme, por kaq ishte afati i tyre.

“Afati për t’u mbajtur zbukurimet dhe shtëpizat e tregut në shesh ishte deri më 8 janar,”tha Vraniqi.

Dy sheshet e Prishtinës “ Skënderbeu” dhe “ Zahir Pajaziti”, u zbukuruan nga Komuna e Prishtinës.

Opozita nesër do të mbajë një protestë në Prishtinë ku pritet të kërkojë dorëheqjen e qeverisë, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të 23 dhjetorit 2015 që parimet e Marrëveshjes për Asociacionin e Komunave Serbe i konsideron jo krejtësisht në pajtim me frymën e Kushtetutës së Kosovës./kallxo.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...