Published On: 5 Shkurt, 2016

Pse po injorohet batalioni shqiptaro-Amerikan “ATLANTIKU”

Me ia hjekë Luftës së Kosovës, Luftës së UÇK-së, Batalionin shqiptaro-Amerikan “ATLANTIKU” , asht njisoj sikur t’ia heqësh Vitit kalendarik një nga muajt e tij.

Pra, ashtu sikurse nuk ka Vit pa 12 muaj, nuk ka as Luftë të Kosovës (1999) pa BATALIONIN “ATLANTIKU” të ardhun nga AMERIKA…, vlerëson Ramiz Lushaj.

 
Displaying 8 Comments
Have Your Say
 1. Edon thotë:

  Ky Fadil Muriqi eshte nje shpifes me emer te rrejshem qe mund te them se eshte marrja e Kosoves. Ky qe flet me kete emer eshte Astrit Huskaj nje idiot qe pershkak te shpifjeve dhe flcifikimeve qe ka bere tash 17 viteve me hajnat e vet mundohet te perlyej edhe atlantikun. ky ishte ai qe u mundua te akuzoj atlantikun me nje shkrim ne gazete duke u munduar te shpif me direktiva te hajnave nga qendra dhe falcifikoj dokumente per te bere veteran njerz qe nuk e kane pare luften as ne televizion per interesa financiare. Atlantiku ka te gjitha faktet dhe deshmit per historikun e vet per krejt rrugtimin qe beri nga new york deri ne Prishtine dhe eshte krenaria e Luftes duke dhene 3 deshmore, dy invalid, 12 te plagosur ne luften e qe beri ne Pashtrik dhe Koshare. do te bejme edhe dokumentarin shume shpejt

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Fadil Muriqi thotë:

  Qfar lufte ka ba Atlantiku more,
  Atlantiku eshte mbledh ne Yankers me 12 prill eshte nis pas 7 per paterson me Paterson kan qendru 3 dit nga aty kan udhtu per kanad nga kanada per Italy ne shqiperi kan Mrri me 24 Aprill ne Durrs kan qendru 2 dit. Nga aty jan shku per burrel aty kan qendru mbi 3 jav nga Burreli kan shku ne elshan aty kan qendru 10 dit. Nga aty jan nis per cahan aty kan qendru 2 dit. Dhe jan nis per kufi dhe deri be perfundim te Luftës kan qen 5 dit ne kufi Brenda territorit te Ëmes Shqiperi( perveq dy shqiptarve Malesor)
  11qershor 99 marrveshja ne Rambuje Bombardinet e Natos askush nuk ka guxua me shkrep as nje plumb, sa i perket vendlinja thrret ne shqiperi i vidhen 1.7 milion i deklaruan si te vjedhura
  Ndersa 13 mil te avulluara ktu ne NYC

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Fadil Muriqi thotë:

  Mehmet, ndoshta keni te drejt po nje fjal e urt populloro thot ngat drurit te that digjet edhe i njomi, bashkeluftetart e Bataljonit Atlantiku nuk eshte dasht te i votojn ose ti perkrahin reprezentuest e tyre “komisionin” duhet te shikojn se kush jan ata nga i kan rrenjet dhe ti shkarkojn, perderisa ata thirren ne emer te “Komisionit” te Atlantikut atehere e bajshi me shendet, Hajnit burr i ndershem kurr nuk i kan than as nuk do ti thon HAJNI ESHTE HAJN, sa i perket Baballarve te disa personav ne atlantik qe u punuan me vite ka 20 vjet ne Beograd ajo nuk mund te mohohet Baballart e tyre punuan me Armikun me shkaun kurse kta shiten si te jan profetet e luftes, ndose ju i njifni kush jan ata per ate arsye ju duhet ti nxjerrni emrat e tyre publik, burrat e plav e guci nuk i njof as nuk i perlyej, por “Kamisionin e Atlantikut” po se ata jon qe gezuan qdo benifite te ish Yougosllavis, apo te Serbis

  Pershendetje

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 4. Mehmet Kukaj thotë:

  Fadil nese e ke fjalen per Rugovasit tuaj ti e dinë me mirë së une sepse i njeh ku kane linde e bijt e kujt janë, por sa u perket atyre burrave nga Plavë-Gucia mos guxo ti perlyesh me balte sepse ata te gjithë janë bashkangjite bat. Atlantikut nga atdhedashuria dhe dhimbja per popullin e Kosoves e jo me direktiva te dikujt tjeter. Nese ke argumente per atë qe thua jepi emer e mbiemer e jo te perbaltish te gjithe ata qe sakrifikuan jeten e tyre, pasurine, familjen per kauzen e lirise. Per te shkua ne lufte nuk duhej kurrfare kualifikimi vetem guximi, trimeria, sakrifica, atedhedashuria qe nje nr i vogel i paten ato dite kur digjej Kosova .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 5. Fadil muriqi thotë:

  Kurse shoqata Atlantiku, njerz te vet shpallur kryesi Atlantikut disa injoranta qe baballart e tyre u punuan me vite ne Beograd por edhe linden ne Beograd mu ashtu edhe udhetuan me pashaporta diplomate te ish Jugosllavis.
  Perate arsye injorohet Atlantiku

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(3)
 6. Fadil Muriqi thotë:

  Fondi vendlindja thrret eshte menagju nga nje hajn komunist i Kosoves, vidhen shume pare te bashkatdhetarve, hajni me nick name Bali humbenbesimin te gjith atdhetart ne marrzirat e juaja
  Kurse Arlantiku kryesija e Atlantikut u formua nga disa

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 7. vetoni thotë:

  Eshte e vertet qe po injorohet Batalioni Atllantiku poashtu tashe per se afermi po i shof edhe veteranet tjer e luftetare te shumte injorohen bile bile ka prej tyre qe as kulm mbi kok nuk kan e disa jan pak ma shumeë se milionera . Pershendetje nga Kosove te nderuar bashkveprimtsr Me respekt Vetoni

  Përgjigjiuni
  Pelqej(10) Nuk Pelqej(2)
 8. Prej Fondit “Vendlindja Therret” është formua Batalioni “Atlantiku” ne New York, USA ne 1999. Une jam ni nder themelus dhe deshmitar i saj. Lavdi Deshmorve, respekt Veteranve.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(24) Nuk Pelqej(8)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...