Published On: 27 Maj, 2016

Pse po e mban sekret vrasjen e Behajdin Allaçit e Shaban Shalës? A po i shantazhon Thaçin dhe Veselin për speciale?

 

Anton Shala

Xhavit Haliti, njeriu i arratisur nga burgu i sigurisë së lartë, pa u kuptuar se nga ka ikur? Gjithmonë i ikur pa probleme, gjithnjë i akuzuar, gjithëherë i shpëtuar, a është kjo ikja jote e fundit e madhe, nëse i shpëton akuzave nga Gjykata speciale.
Një rrugë e gjatë ka mbetur për Xhavit Halitin me shokë, përbindshin e të sotmes dhe të ardhmes shqiptare.
Si ia dole të bëheshe milioner, ndërsa në Zvicër si azilant nuk ngopeshe me bukë, ke punuar dy orë dhe jo më shumë dëshmojnë miqtë tuaj.
Po me shërbime inteligjente sllave a bashkëpunon?
Ju keni bashkëpunuar me UDB-në, e sigurt, pastaj me shërbimin sllavomaqedonas, që është vetë UDB-ja, por thuhet dhe besohet se ke pasur kontakte dhe bashkëpunon edhe me KGB-në. Kush të vuri në kontakt me KGB-në?
Ti vetë i trei nga LPK-ja jeni bashkëpunëtorë të UDB-së. Po ashtu ju i keni dhënë shumë informata UDB-së, po ashtu dihet se edhe Azem Syla ishte në UDB, por sa të tjerë i keni integruar në UDB?
Njërin nga njerëzit e vetëm nga kundërshtarët e majtë që kishte mbetur gjallë gjatë luftës, ishte Ilir Konushevci, Shefi i Logjistikës, por me 9 Maj 1998, e përgatitet vrasjen e tij.
Pse po e mban sekret vrasjen e Behajdin Allaçi e Shaban Rexhep Shalës? A po e mban sekret këtë krim të dyfishtë për ta shantazhuar Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin?
A e dini ju nëse trupat e tyre janë djegur në Furrë të Kleçkës?
A është e saktë që ishe në kontakt të vazhdueshëm me Mehmet Hasku, shefi i UDB-s në Pejë?
A është e saktë që ishe në kontakt me Shefin e KOS-it në Kosovë?
A është e vërtetë se zëdhënësi i UÇK-së, Ali Uka, është masakrua nga SHIK-u në banesën me Hashim Thaçin dhe kur ky ishte atje?
Ju jeni njeriu që përvetësuesi shumicën e milionave të mbledhura nga Fondi «Vendlindja Thërret» prandaj keni bisnese, restorante, kafene, dhe zoti e din se çka jo.
Ti Xhavit Haliti bashkë me Shtabin, Azem Syle, Kadri Vesel, Hashim Thaçi keni bërë propagandë gjatë vitit 1997-98, si në Zvicër ashtu edhe në Kosovë se Adem Jashari është njeriu i Serbisë.
Ti Xhavit ke thënë se Ramush Haradinaj është tradhtar sepse është bërë me Rugovën e tash sa n uk po fleni tek varri i nRugovës! Veç edhe ti ke met pa shku me vni kapak marrëzive. Bile ty të ka hije me të prit familja, se naj herë ke tregu respekt për Rugovën ballë për ballë tij, për dallim prej “Gjarprit” dhe Kadrisë. / Vijon

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/pse-po-e-mban-sekret-vrasjen-e-behajdin-allaci-e-shaban-shales-a-po-i-shantazhon-thacin-dhe-veselin-per-speciale/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...