Published On: 10 Tetor, 2016

Pse nuk i kërkove edhe kryeprokurorit që t’ju hetojë edhe juve z.Thaçit

Anëtari i kryesisë së NISMA për Kosovën, Bajram Hasani, ka thënë se konferenca e sotme e Thaçit ka pasur për qëllim ta tërheq vëmendjen nga dëshmia tronditëse e ish-guvernatorit, Hashim Rrexhepi.

“Hashim, përderisa kërkove që të zbardhen krimet e luftës dhe pas luftës, pse nuk i dërgove letër edhe kryeprokurorit që të hap hetime edhe për këtë rast që e dëshmoi sot ish guvernatori Rexhepi? Nga çka pate frikë që nuk pranove as pyetje nga gazetarët?” ka pyetur Hasani presidentin Thaçi.

Ky është postimi i plotë i Hasanit:

“Pse nuk kërkove edhe hetim për dëshminë e ish-guvernatorit, ashtu siç kërkove për krimet e luftës? Konferenca e sotme e Hashimit kishte vetëm një qëllim që ta tërheq vëmendjen nga dëshmia tronditëse e ish-guvernatorit Hashim Rexhepi, i cili tregonte se si Hashim Thaçi në kohën kur ishte kryeministër kishte tentuar që edhe guvernatorin ta bënte pjesë në keqpërdorimin e mbi 1 miliard eurove të Trustit Pensional të Kosovës. Këtë ai tenton ta bëjē çdoherë që i dalin gjëra të pakëndshme për të. Hashim, përderisa kërkove që të zbardhen krimet e luftës dhe pas luftës, pse nuk i dërgove letër edhe kryeprokurorit që të hap hetime edhe për këtë rast që e dëshmoi sot ish guvernatori Rexhepi? Nga çka pate frikë që nuk pranove as pyetje nga gazetarët?”, ka shkruar Hasani në Facebook./Gazeta Monitor/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...