Published On: 7 Prill, 2016

Pse nuk dënohet Gramoz Ruçi, vrasësi i heronjve të 2 prillit!

 

Urdhëri për të qëlluar me breshëri automatikësh mbi demonstruesit shkodranë, më 2 prill 1991, u dha nga krerët komunistë të Tiranës, se askush nuk do të kishte guxuar ta bënte me kokën e tij. Asokohe, president i vendit ishte Ramiz Alia dhe ministër i Brendshëm Gramoz Ruçi. Emrat e tyre u lakuan kalimthi nga mediat dhe gjyqi dënoi “sapër të larë duart si Pilati”, ca policë të dorës së fundit. Një rol negativ ka luajtur në atë gjykim, edhe avokati i shitur, Nafiz Bezhani, i cili më pas u shpërblye, duke u emëruar në krye të Komisionit për Verifikimin e Figurave të Zyrtarëve dhe duke ia besuar dosjet e Sigurimit të Shtetit. Ndërsa ata dy kryesorët, vazhduan të patrazuar jetën e tyre luksoze. Diktatori i fundit, Ramiz Alia, u përcoll me nderime të mëdha shtetërore në banesën e fundit, kur vendi qeverisej nga koalicioni Berisha-Meta. Kurse ish-ministri i Brendshëm i regjimit diktatorial, Gramoz Ruçi, vazhdon ta gëzojë prej 25 vjetësh, mandatin e deputetit, rast i pashembullt ky, ndër shtetet ish-komuniste të Evropës!! Kjo është Shqipëria që ne po e quajmë “demokratike”. LAVDI DËSHMORËVE TË DEMOKRACISË!
Tanush Kaso

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/seks-skandali-3-i-pergjimeve-erotike-te-ermira-mehmetit-koco-kokedhima-i-dhuron-apartament-ne-himare-2/

http://www.shqiptari.eu/asnjehere-mos-te-qofshin-hallall-parate-djersa-dhe-mundi-im-gjarper-president/

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. petrit. thotë:

  nuk jam dakord as me hakmarrjen as me friken e gramos rucit ne vitin 1992 se atere nuk guxonte kush .Komunistet moren vrull ne fund te viti 92 e me pas se ne i besuam drejtesise duke harruar qe nuk mund te benin drejtesi ata qe kishin bere gjyqe polotike

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Xhafer Leci thotë:

  Problemi është, se po të burgosej Gramos Ruçi në kohen sa ishte në pushtet Sali Berisha, PS do e qonte vendin në humnerë sikur në vitin 1997..!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 3. margarit thotë:

  He re Jashari, pse nuk e denuat, nga 25 vjet ”demokraci”, rreth 20 vjet Berisha ka qeverrisur, pse nuk e denoj?!. Gjykatat dhe prokuroria prap ne dor te Sales dhe PD-s jane.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 4. ilmi fehim prodani thotë:

  komenti eshte qe pse nuk muaret hakun, si duket skini trimat e te kaluares.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...