Published On: 31 Gusht, 2016

Pse munguan Xhavit Haliti dhe Adem Grabovci në mbledhje të PDK-së?!

Në mbledhjen e Këshillit Drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës e cila është mbajtur gjatë ditës së djeshme, kanë munguar disa nga figurat me të zëshme të kësaj partie.

Ish- shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci dhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, që vijnë nga rajoni i Pejës, e që po kanë dilema për demarkacionin me Malin e Zi, nuk ishin të pranishëm në mbledhjen e djeshme që zgjati me orë të tëra, e që temë diskutimi ishte votimi i marrëveshjes për demarkacionin, raporton gazetablic.com

Mungesën e Halitit dhe Reçicës, burime të Gazetës Blic brenda kësaj mbledhje e kanë arsyetuar me pushimet të cilat këta dy deputetë i kanë nisur ditë më parë

“Gazeta Blic” ka provuar ta flasë me Grabovcin dhe Xhavit Halitin, përmes telefonit, për ta kuptuar arsyen e mungeses, por kontakti me të ka qenë i pamundur.

Në këtë takim e Këshilli Drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës është marrë vendim që të mbështetet demarkacionin me Malin e Zi. / Gazeta Blic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...