Published On: 8 Janar, 2016

Pse LDK-ja dhe Qeveria nuk kërkon arrestimin e Qerim Kelmendit nxitësit të vrasjeve politike!

Pse LDK-ja dhe Qeveria nuk kërkon arrestimin e Qerim Kelmendit, njeriut që po rikonfirmon qe sa herë dhe së fundi dje, se e donte vrasjen e presidentit Rugova.

Si mundet që një parti kaq e madhe, dhe në emër të Presidentit Rugova vazhdon të ketë edhe këto rezultate që ka, të mos bëjë asnjë deklarim publik, asnjë iniciativë minimale për të kërkuar përgjegjësi për njerëz të tillë si Qerim Kelmendi, që merr guximin edhe ta fyejë të vdekur dhe madje të përpiqet ta njollosë.

Si mundet që LDK-ja të mos guxojë ta bëjë as deklarimin më të vogël ndaj këtyre njerëzve me kërkesa makabre, që hapur shfaqin shpirtin e tyre kriminal.

Po le që nuk e tha asnjë fjalë për akuzat që ia bëri Ibrahim Kelmendi, duke e shpallur një parti të tërë tradhtare dhe bashkëpunëtore të UDB-së e komuniste e titiste, por tash nuk guxon të reagojë as ndaj Qerim Kelmendit, një pseudoluftëtari dhe pseudopatrioti, që po del të jetë nëse jo ekzekutor së paku nxitës, miratues dhe sot po mundohet ti shfajësojë vrasësit, porositësit dhe gjithë rrjetin kriminal.

Ai mbrëmë e quajti, në një debat në fb “coftinë”, dhe ata që po e mbështesin, se po e përdorin si ‘lavatriqe’.

Ndërsa, në një postim në fb gjatë natës së enjte, deklaroi hapur se e kërkonte ekzekutimin e Rugovës, dhe se për të ai vazhdon të jetë një antishqiptar, shërbëtor i Serbisë dhe çfarëdo tjetër akuzë me përpjekje për të rikujtuar bllasfemitë që mundoheshin t’ia bënin Rugovës dhe LDK-së, gjatë luftës dhe pas saj, dhe që rezultoi se qëllimi i vetëm ishte marrja e pushtetit.

Por, tragjika e LDK-së dhe rugovistëve sot është dilema më e mundimshme se a ka kush në këtë parti të Rugovës, që ti kundërvihet këtyre helmuesve të karakterit të shqiptarëve, të jetës së shqiptarëve dhe të shtytjes së vazhdueshme të njerëzve drejt krizës. / Shqiptari.eu

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...