Published On: 11 Tetor, 2016

Pse Hashim Thaçi s’po mund ta duroj Kadri Veselin?

Gazetari Agron Halitaj ka reaguar ndaj konferencës së sotmë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, i cili sot kërkoi që të zbardhen disa vrasje të rënda në Kosovë.

Halitaj në një shënim në Facebook ka theksuar se Hashim Thaçi është i pandryshueshëm, dhe ai nuk mund të qëndroj larg vëmendjes së publikut, raporton Gazeta Blic.

“Kam bindjen se edhe konferencën e thirrur sot brenda ditës, e ka bërë nga droja se mos Veseli po bëhet kryelajm me paraqitjen e tij në 17 vjetorin e themelimit të PDK-së, e për të s’po flet askush Hashim Thaçi është i pandryshueshëm!”, tha ai.

Ky është shënimi i plotë i Halitajt:

Ai s’mund ta përballojë ndjenjën e të qenit larg vëmendjes së publikut. Në fillet e tij politike i ka penguar popullariteti i Ibrahim Rugovës, dhe gjithmonë e ka bërë ndonjë veprim vetëm sa për t’u bërë objekt i trajtimit mediatik. Tash, që nuk ka rival të atij kalibri, e ka nisur luftën brenda sojit. Nuk po mund të pajtohet që Kadri Veseli të jetë në qendër të vëmendjes më shumë se ai. Kam bindjen se edhe konferencën e thirrur sot brenda ditës, e ka bërë nga droja se mos Veseli po bëhet kryelajm me paraqitjen e tij në 17 vjetorin e themelimit të PDK-së, e për të s’po flet askush. Nuk ka sesi të jetë koincidencë paraqitja e tij para gazetarëve, pikërisht në ditën e themelimit të partisë të cilën e ka drejtuar për 16 vjet rresht, kur dihet se e njëjta konferencë ishte planifikuar të mbahej qysh javën e kaluar.
Thaçi, gjithçka e bënë me paramendim!

Agron-Halitaj-3-e1463473851892-780x439

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...