Published On: 9 Prill, 2016

Pse duhet të hani banane në mëngjes?

Banania është jashtëzakonisht e mirë për organin bazë të njeriut, zemrën, por gjithashtu forcon muskujt dhe e çlodh trupin. Është e këshillueshme përdorimi i këtij fruti kryesisht në mëngjes, si dhe përdorimi i tij shoqëruar me qumësht.

Ekspertët këshillojnë që mos të konsumohen më shumë se dy banane në ditë, pasi ato janë të mjaftueshme për të përmbushur nevojat e organizmit tonë gjatë ditës.

Nga ana tjetër në estetikë, banania përdoret për të relaksuar fytyrën, për t’i dhënë asaj ndriçim dhe elasticitet. Mjekësia popullore e rekomandon për të gjitha grupmoshat.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...