Published On: 23 Shkurt, 2016

Pse deputetët në arrest shtëpiak lejojnë të protestojnë?

Edhe përkundër arrestit shtëpiak të deputetëve të opozitës të cilët e kanë të shqiptuar vendimin e arrestit shtëpiak prej 30 ditësh, disa nga ta shihen sonte në tendat të cilat i ka vendosur opozita për të protestuar para ndërtesës së Qeverisë. Deputetët të cilit pak ditë më herët e kanë marr vendimin për arrest shtëpiak janë Fisnik Ismailit, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit, Pal Lekajt dhe Besa Baftiut, në gjykatën tek Pallati i Drejtësisë të cilëve si e cekëm edhe më larët kanë masën e arrestit shtëpiak prej 30 ditëve. Si është e mundur të mos funksionin drjetësia në vendin tonë? Nga kush ata marrin leje të dalin në shesh për të protestuar?

Ndëra sot ka pasur edhe një seancë për deputetët Si Albin Kurti, Faton Topalli, Albulena Haxhiu dhe Donika Kada Bujupi, të cilët janë të akuzuar për sjelljen dhe veprimet e tyre të kundërligjshme në Kuvend, nga e cila sjellje shkel të drjetat e një deputeti.

Ta përkujtojmë gjithshtu se këto veprime atë i bënë të premtën e kaluar, ku këta deputet dhe disa të tjerë tri herë hodhën gaz lotsjellës në Kuvend, ndërsa Kryesia u detyrua të përjashtojë nga seanca 23 ata, derisa u policia u detyrua ti arrestoi 10 prej tyre./ Shiptari.eu

 

Lexoni edhe:

Kurti: Nuk marr leje për të qëndruar në shesh

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...