Published On: 9 Janar, 2016

Protestuesit vazhdojnë përleshjet me policinë! (Video)

Goditen me koktej Molotovi autoblindat e policisë së Kosovës, dhe turma ka hyrë në oborrin e Radios së Kosovës, por edhe në rrugicat tjera protestuesit po përleshen me policinë, që po përpiqet ti largoj protestuesit, kudo që ndodhen ata.

Të gjitha betejat e policisë me protestuesit po zhvillohen në afërsi të shëtitores “Nëna Terezë”.

Pavarësisht që turma prej dhjetëra mijëra vetash është larguar, janë disa qindra që po i vazhdojnë përleshjet, kryesisht të përqendruar në afërsi të sheshit “Zahir Pajaziti”, të cilët po hedhin pa ndal gurë dhe koktej Molotovi në drejtim të policisë, ndërsa kjo po i ndjek me gaz lotsjellës dhe po përleshen edhe në afërsi. Një autoblindë vazhdon të mbetet e ndezur në zjarrë. /Shqiptari.eu

Protestuesit po ashtu janë duke hedhur në drejtim të tyre edhe mjete të forta.

protestuesit Protestuesit2 byGazetaExpress

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...