Published On: 27 Tetor, 2016

Protestojnë studentët, kërkojnë rikthimin e afateve të nëntorit dhe prillit

  • Studentët e fakultetit të mjeksisë protestuan sot para rektoratit të universitetit “Hasan Prishtina” lidhur me heqjen e afateve plotësuese të nëntorit dhe të prillit, njofton Klan Kosova.

Ata kërkuan që të mos bëhen eksperimente në afate pasi për ta vetëm tre afate janë të pakta dhe nuk mjaftojnë.

Studentët dorëzuan një peticion me mbi 2000 nënshkrime për të kërkuar kthimin e afateve të nëntorit dhe prillit dhe thanë që do të organizojnë protesta masive para UP-së nëse kërkesat e tyre nuk realizohen.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...