Published On: 22 Shkurt, 2016

Protestë në Kumanovë

Pas lajmit se javën e ardhshme pritet dislokimi i Qendrës për rehabilitim për të varurit nga droga dhe mjetet narkotike në Spitalin e Kumanovës, qytetarët e Kumanovës kanë paralajmëruar se do të protestojnë kundër këtij vendimi.

Banorët e lagjeve përreth spitalit kërkojnë që kjo Qendër të vendoset diku në periferi dhe jo afër vendbanimeve të tyre.

Por drejtori i spitalit Arif Latifi ka konfirmuar se nuk ka tërheqje të vendimit që është miratuar nga Ministria e Shëndetësisë.

“Qendra deri tani ka funksionuar në objektet e shtëpisë së shëndetit në “Goce Dellcev”, ku kemi qenë me qira kurse tani do të dislokohet në hapësirat spitalore. Ky vendim është vendim i ministrisë së shëndetësisë. Tani kemi kushte hapësinore dhe mund të bëhet dislokimi”, konfirmoi për Alsat-M, Arif Latifi, drejtor i spitalit të Kumanovës.

Mirëpo qytetarët dhe banorët që jetojnë për rreth Spitalit shprehen të revoltuar nga ky vendim i ministrisë së shëndetësisë. Ata shprehen kundër këtij ndryshimi dhe paralajmërojnë protesta të vazhdueshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...