Published On: 12 Nëntor, 2016

Protestat kundër Trumpit po bëhen të rrezikshme (Foto/Video)

Mijëra protestues kanë në të gjithë qytetet më të mëdha të Shteteve të Bashkuara, janë duke protestuar që nga dita kur Donald Trump u shpall presidenti i SHBA-së.

Protestuesit kanë djegur flamuj dhe kanë thyer dritaret e dyqaneve, gjithashtu u arrestuan shumë prej tyre, shkruajnë mediat amerikane.

Policia ka vendosur të hedh gaz lotsjellës kundër protestuesve anti-Trump në Portland të Oregon.
Mirëpo, para kësaj, policia i kishte paralajmëruar ata se do të hidhnin gaz lotsjellës nëse nuk ndalen së protestuesit.
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...