Published On: 25 Prill, 2016

Protesta u mbyllë më herët për shkak të shiut, MPJ përlyhet me ngjyra

Protesta e shoqërisë civile përfundoi më herët për shkak të reshjeve intensive të shiut. Protestuesit kanë bërë marshin e zakonshëm duke nisur nga Prokuroria Speciale, më pas drejt Kuvendit, Ministrisë së Jashtme dhe në fund kanë ndaluar para Qeverisë. Protestuesit pasi që kanë mbërritur para Ministrisë së Jashtme ka gjuajtur me ngjyra, duke e përlyer fasadën e saj.

Ndërsa para Qeverisë ka ndodhur një incident pasi që është rrëzuar një skele nga një ndërtesë që po ndërtohet. Siç mësohet në këtë incident ka një polic të lënduar.

protesta

protes2

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...