Published On: 6 Mars, 2016

Protesta te Liqeni, aktivistët: Lironi njerëzit ose sulmojmë komisariatin

Protestuesit kanë mbërritur në Komisariatin numër 1 të Tiranës, ku po bëjnë thirrje për lirimin e miqve të tyre që u shoqëruan nga policia gjatë protestës së te Parku i Liqenit. Policia ka arrestuar një student kosovar, i cili dyshohet se ka goditur me grusht efektivin e policisë, si dhe aktivistin e shoqërisë civile, Zirkon Disha. “Do sulmojmë Komisariatin nëse nuk lirohen njerëzit tanë, u shpreh njëri prej aktivistëve. (14:30) Protestuesit përplasen me policinë te Liqeni, 2 persona humbin ndjenjat Shoqëria Civile po vendos çadra për ruajtjen e Parkut, në shenjë proteste për këndin e lojërave që do të ndërtojë kryebashkiaku Veliaj në këtë zonë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...