Published On: 9 Janar, 2016

Protesta e opozitës në Kosovë, dëshmia e një qytetari shqiptar: Nuk na lejojnë t’i bashkohemi protestës, ja si më dhunoi policia (Foto)

Opozita në Kosovë po organizon një protestë ku kërkon rrëzimin e qeverisë aktuale, kryeministër i së cilës është Isa Mustafa.

Veç qytetarëve të Kosovës, protestës së opozitës kanë dashur t’i bashkohen edhe disa qytetarë shqiptarë, mirpo janë sprapsur nga policia kufitare e Kosovës në hyrje të qytetit të Prizrenit, në pikën kufitare me Shqipërinë.

Një person i dhunuar që kërkon të ruajë anonimatin ka dëshmuar se policia i ka dhunuar ato dhe nuk i ka lejuar t’i bashkohen protestës duke i kërcënuar.

Siç shihet edhe nga fotot personi në fjalë është dhunuar nga policia. (lexo) /Gazeta Blic/ 

protesta 1protesta 2

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...