Published On: 29 Prill, 2016

Pronari i pompës që kishte bllokuar rrugën: Ministri Zharku ma ka borxh një gjak! (Video)

Pronari i pompës së benzinës “Vëllezërit Dobruna” në fshatin Llozicë, në magjistralen Pejë-Prishtinë, ka kundërshtuar vendimin e inspektorëve të Ministrisë së Infrastrukturës që të fillojnë punimet për zgjerimin e rrugës qe ishte bllokuar qe gati tri vjet.

Ai u ka kërkuar dy javë kohë inspektorëve të MI-së të mos filluar rrënimin e një pjese të biznesit të tij për zgjerimin e rrugës, raporton Indeksonline.

“Nëse ministri (Lutfi Zharku) nuk më jep afat deri me të 13-in, e ma prek pronën atëherë thuaj se ma ka një gjak borxh, sepse prona është e shenjtë me ligj e me kanun”, ka thënë pronari i pompës së benzinës, drejtuar policisë dhe inspektorëve.

Kjo rrugë ka pothuajse tre vite që është bllokuar nga pronari i kësaj pompe, derisa sot në mëngjes inspektorati i MI-së dhe me asistencë me policinë kanë nisur punimet për zgjerimin e rrugës, pasi që ka mbetur vetëm kjo pjesë pa shtruar në rrugën me katër korsi. /Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...