Published On: 13 Qershor, 2016

Promovohet romani “Zhvarrimi” i Gani Mehmetajt

  

Të mërkurën më 15 qershor 2016, në orën 11.00, në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani”, do të promovohet romani më i ri “Zhvarrimi” i Gani Mehmetajt, i cili doli këto ditë nga shtypi.  Romani shtjellon një temë historike, mitin për heroin kombëtar, Gjergj Kastriotin- Skënderbeun dhe legjendat që e rrethojnë për pavdekësinë e tij. 

Romani ka një stil të veçantë, më disa zëra rrëfimtar që shtrihen nga ditët e lavdishme të heroit e deri në fundin e tij, më rënien e Arbërisë.

Për romanin do të flas Dr. Femi Cakolli dhe redaktori i romanit, shkrimtari Ardian Haxhaj.  Gjatë promovimit do të ketë një pikë muzikore, ku do të këndohet “Moj e bukura More”, ndërsa aktori i Teatrit Kombëtar do të lexoj fragment nga romani.  Udhëheqës i promovimit është Shaban Arifaj.

Pas promovimit do të organizohet koktej për pjesëmarrësit e promovimit dhe për dashamirët e fjalë së shkruar.

Hyrja është e lirë.

Shtëpia botuese “Titanic”, Prishtinë

tel 044 454 994    

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...