Published On: 16 Qershor, 2016

Promovohet libri i Nikë Gjeloshit, “MINISTRIA E MBROJTJES E REPUBLIKËS SË KOSOVËS 1991 – 1995”

LA J M Ë R IM

Lajmërohentë gjithë të interesuarit, se me datën 24 Qershor 2016 në ora 19.00 BISHZ dhe RRETHI SHQIPTAR–MEJRINAS-GJENEVË, organizojnë përurimin e librit të autorit Dr.sc.Nikë Gjeloshi, “MINISTRIA E MBROJTJES E REPUBLIKËS SË KOSOVËS 1991 – 1995”.
Adresa ku mbahet përurimi i librit në Gjenevë:
Local des aînes de Cointrin
Chemin du Ruisseau 35
1216 Cointrin

PROGRAMI PËR DATËN 2016-06-24

Nr. Fillon Përfundon Përmbajtja Folës
1. 19,00 19.03 Fjala e organizatorit në Gjenevë Agim Paçarizi
2. 19.04 19.08 Fjala e përfaqësuesit të BISHZ Abas Fejzullahi
3. 19.08 19.10 Tëdhëna lidhur me rrjedhen e programit **************
4. 19.11 19.15 Jetëshkrimi i shkurtër i autorit të librit:
Dr.sc.Nikë Gjeloshi A.F
5. 19.16 19.21 Fjala e autorit të librit Dr.sc.Nikë Gjeloshi
6. 19.25 20.00 Bashkëbisedimi rreth librit nga pjesëmarrësit, pyetje dhe pergjegje Të gjithë pjesëmarrësit
Me rëndësi për të gjithë:
Kohëzgjatja e parashtrimit për pyetjeështë gjysëm minuti, ndërsa pergjegja një deri në dy minuta.
Me nderime:
Agim Paçarizi, kryetar Rrethi Shqiptar-Mejrinas +41 76 556 71 64&
Abas Fejzullahi, kryetar

Adresse : Cercle Albanais-Meyrinois, 1217 Meyrin/Ge, +41 76 556 71 64, rrethi.cercle.am@gmail.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...