Published On: 7 Shkurt, 2016

Prokuroria Special nisi hetimet për “Monstra”

Prokuroria Speciale ka hapur procedurën parahetimore për rastin “Monstra” që ka të bëjë me vrasjen e pesëfishtë në Smilkovc të Shkupit, ku për këtë vepër u akuzuan dhe dënuan me burgim të përjetshëm gjashtë shqiptarë.  Lajmi bëhet i ditur nga portali “Svedok”, ku mes tjerash thuhet se kjo prokurori ka thirur avokatët dhe familjarët e të akuzuarve për rastin.  Po ashtu bëhet e ditur se rasti i është dhënë njërit nga prokurorët special, i cili ka zhvilluar takime edhe me viktimat, familjarët e të dënuarve dhe avokatët e tyre.

Siç thuhet më tej prokuroria ka siguruar materiale dhe informacione plotësuese për këtë rast, për të zbardhur të vërtetën se çfarë kishte ndodhur në fundin e prillit të 2012.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...