Published On: 1 Qershor, 2016

Prokuroria rihap tentim-vrasjen e 2011-ës, dyshohen për montim dy policë

Pas pesë vjetësh, Prokuroria Themelore e Prishtinës i ka rihapur hetimet në një rast të tentim- vrasjes, për të cilën një person është dënuar me 2 vjet e gjysmë burg.

Vendimi për hapjen e hetimeve është marrë pasi vitin e kaluar, i dënuari Kastriot Grajçevci, ka nxjerrë në sipërfaqe të dhëna të tjera për ngjarjen, që thotë se tregojnë që është kërcënuar për ta marrë përgjegjësinë e veprës prej disa personave, shkruan sot “Koha Ditore”.

Këta persona, sipas tij, janë kryerësit e vërtetë të saj. Grajçevci ka denoncuar në Inspektoratin Policor dy policë që sipas tij kanë qenë të përfshirë në montimin e rastit bashkë me peronat që e kanë kërcënuar atë.

Inspektorati dhe Policia ia kanë konfirmuar gazetës suspendimin e këtyre dy policëve. Në bazë të dosjes, e cila është siguruar “Koha Ditore”, i plagosuri dhe njëherësh i dëmtuari në këtë ngjarje, Bahri Nika, në polici kishte deklaruar se ishte plagosur nga personi me inicialet A. A. (emër i njohur për redaksinë), si dhe nga disa persona të tjerë, familjarë e shokë të tij… (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...