Published On: 6 Shtator, 2016

Prokuroria Publike përcakton arsyet për rrëzimin e avionit në Veles

Prokurori publiku po merr masa për sqarimin e aksidentit ajror që ndodhi këtë pasdite në afërsi të Shkupit, theksuan sonte vonë nga Zyra e Prokurorisë Publike të Maqedonisë.

“Pas marrjes së informacionit, prokuroria në koordinim me autoritetet po ndërmarrin masa për konfirmimin në vendin e aksidentit, sigurimin dhe veprime të mëtejshme. Në të njëjtën kohë mbledhjen e të dhënave dhe fakteve relevante për të përcaktuar shkaqet e aksidentit, “thuhet në kominukatë, njofton TetovaSot.

Ndryshe sonte është gjetur edhe avioni i rrëzuar në afërsi të Kozles, gjithashtu janë gjetur edhe trupat e 6 të vdekurve, 4 prej të cilëve janë italianë dhe dy janë kosovarë.

Policia ka bllokuar hyrjet daljet për tek vendi i aksidentit./TetovaSot

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...